FAQ - ogólne pytania

Najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team
Posty: 3537
Rejestracja: pn, 30 maja 2011, 10:54

FAQ - ogólne pytania

Postautor: Luci » wt, 7 cze 2011, 11:26

Jak łowić ryby?

Najpierw zarzuć wędkę klikając na jezioro. Oczywiście najpierw musisz zaobserwować gdzie pływają rybki. Możesz sprawdzić to przyglądając się gdzie znajduje się cień ryby. .
Jak zauważysz, że ryba bierze, to nie powinieneś się zbyt śpieszyć. Zachowaj zimną krew i poczekaj aż ryba porządnie złapię przynętę . Jak tylko pojawi się czerwony pasek to kliknij na wędkę.
Teraz jest wszystko w Twoich rękach. Po lewej stronie pojawi się pasek, który pokazuje, jak mocno siedzi ryba na żyłce. Jeśli strzałka znajduje się w górnej połowie to przytrzymaj lewy przycisk myszy (polecenie: CIĄGNIJ). Jeśli zaś ryba próbuje się uwolnić z haczyka i strzałka znajdzie się w dolnej połowie paska, to musisz po prostu puścić myszkę (polecenie: CZEKAJ). Następnie jak strzałka zacznie przesuwać się do góry i ponownie otrzymasz polecenie ciągnięcia , to naciśnij wtedy ponownie przycisk myszki i przyciągaj rybę do siebie.

Co mogę robić z rybkami?

Najpierw musisz złowić rybkę, następnie musisz ją poadorować ( w tym celu do dyspozycji masz zaczepki i pieszczotki), a następnie możesz zwiększyć jej poziom. Poza tym rybki możesz także sprzedawać (2 lvl) i hodować (od 12 Lvl).


Ilu klientów dziennie mnie odwiedza?

Każdego dnia przychodzi do Twojej wioski 6 klientów (konto premium 10 klientów), aby kupić ryby. Klienci domagają się do trzech różnych gatunków ryb z określonym poziomem. Jeśli liczba ryb zaznaczona jest na czerwono, to albo nie masz wystarczająco dużo ryb w magazynie , ryby nie mają wymaganego poziomu lub dane ryby znajdują się w Twoim akwarium. Ryby, które chcesz sprzedać muszą być umieszczone w torbie połowów (rybopak). Jeśli posiadasz ryby z wyższym poziomem niż ten, który potrzebuje dany klient, to nie musisz się tym martwić, gdyż zostaną one także przez niego zakupione. Jeśli w danej chwili nie możesz obsłużyć klienta to możesz go odesłać lub zostawić w kolejce i później obsłużyć. W kolejce może stać 13 klientów. Możesz także obsługiwać klientów bezpośrednio z akwarium za pomocą przycisku " Questy i klienci ".

Otrzymałem questa z rybkami, których jeszcze nie mogę łowić.

Jeżeli wykonujesz questy z bardzo szybkim tempie, może się w pewnym momencie okazać, że wymagane są od Ciebie rybki, których jeszcze nie masz.
Nie jest to jednakże błąd - po prostu zdecydowanie za szybko wykonywałeś zadania i "za dobrze Ci szło". Na wykonanie takiego zadania musisz poczekać aż osiągniesz wymagany poziom.
Tego rodzaju ograniczenie zostało przez programistów świadomie wbudowane do gry.

Zakupione rybki na targu pojawiły się w moim magazynie. Jak przenieść rybki z magazynu do akwarium?

Aby przenieść rybkę z magazynu do akwarium należy kliknąć na rybopak (worek z rybami) znajdujący się pod akwarium po lewej stronie. Następnie pojawią się okna z rybkami. Możesz wybrać wtedy rybki, które chcesz umieścić w akwarium.

Przez przypadek zakupiłem 2 dekoracje. Czy mogę jedną sprzedać?

Bardzo nam przykro, ale nie ma takiej możliwości.

Jak sprzedawać ryby na targu?

Targ dostępny jest od 2 poziomu. Klikasz na targ rybny, następnie w górnym lewym rogu na „sprzedaj”. Rybę, którą chcesz sprzedać przeciągasz myszką na stragan. Następnie podajesz cenę. Pamiętaj o tym, że z każdej oferty właściciel targu pobiera prowizję w wysokości 10% ceny sprzedaży. Pieniądze są odejmowane od razu przy składaniu oferty. Jeżeli anulujesz ofertę, pobrana prowizja nie zostanie zwrócona.

Ryby w sklepie.

Każdy gracz może kupić rybki w sklepie z rybami. Codziennie zostaną Ci zaoferowane 4 ryby. Gatunki ryb są wybierane losowo przez system. Codzienne oferty ryb na różnych serwerach nie są tak więc takie same.


Rozwój rybek / poziom rybek.

Swoje rybki możesz rozwijać / podnosić do 100 poziomu.


Czy karmiąc rybki i czyszcząc akwarium innych graczy otrzymam za to punkty?

Tak, za karmienie rybek i czyszczenie akwarium innych graczy otrzymasz punkty. Możesz 5 razy karmić rybki w jednym akwarium za co otrzymasz 2 punkty za każde karmienie.


Jak hodować (rozmnażać) rybki?

Do hodowli rybek płeć rybek nie ma żadnego znaczenia. Rybki hodować możesz dopiero od 12 poziomu w budynku hodowlanym (rybim żłobku) znajdującym się po lewej stronie Twojej wioski.. Osiągając 12 Lvl zostanie ono automatycznie aktywowane. Wejdź do budynku a następnie wybierz „nowa hodowla” i wybierz gatunek ryby, który chcesz rozmnożyć.
Jeśli jeszcze nigdy nie hodowałeś danego gatunku ryb, to musisz najpierw ukończyć kurs hodowlany.

Jeśli już wybrałeś gatunek ryby, to teraz musisz zdecydować się na odpowiedni staw hodowlany. Im wyższa jakość stawu hodowlanego tym lepiej czują się Twoje rybki i ich rozmnażanie nastąpi w krótszym czasie.

Po wyborze stawu wybierasz rybę z magazynu, która chcesz rozmnożyć. Potem możesz sam zdecydować, czy chcesz otrzymać innego gracza jako wspólnika przy hodowli ryb lub czy chcesz sam zająć się ich hodowlą.

Aby hodowla rybek powiodła się musisz się o nie codziennie troszczyć, tj. karmić, zaczepiać i przytulać. Jeśli nie będziesz się troszczyć sumiennie o swoje rybki, to ich hodowla przedłuży się automatycznie.

Jeśli troszczyłeś się i rozpieszczałeś swoje rybki, to doczekasz się w końcu potomstwa w Twoim akwarium. Jednak są to małe rybki, które dopiero następnego dnia nabiorą prawdziwy kolor i kształt. Młode rybki możesz przenieść ze zbiornika ryb hodowlanych do akwarium. Musisz się o nie tak samo troszczyć jak i o inne ryby.

Punkty połowu

Do połowu potrzebne są punkty połowu.. Ile masz punktów połowu, sprawdzić możesz w prawym górnym rogu. Po lewej stronie wyświetlają się bieżące punkty, a po prawej maksymalna liczba punktów połowu. Zaczynasz grę mając 15 punktów połowu, z każdym nowym poziomem otrzymasz dodatkowy punkt połowu tj. poziom 1: 15 PP, poz. 2: 16 PP lub poz. 7: 21 PP.. Za połów w różnych jeziorach odliczana jest inna ilość punktów połowu.
Im bardziej wartościowe zasoby rybne, tym więcej punktów połowu tracisz za łowienie w danym jeziorze. Jeśli złowisz rupiecie lub ryba uwolni się z haczyka to zostanie odciągnięty tylko jeden punkt połowu niezależnie od jeziora. W prawym okienku wyświetlany jest zegar, który pokazuje, za ile minut otrzymasz dodatkowy punkt połowu. Twoje punkty połowu wypełnią się do maksimum nawet jeżeli nie jesteś zalogowany. Za każdym razem kiedy osiągniesz nowy poziom twoje punkty połowu zostaną uzupełnione.

Jak zwiększyć ilość punktów połowu?

Jeśli nie chcesz czekać, aż punkty połowu zostaną ponownie uzupełnione, to możesz także je kupić i dalej łowić. Przycisk kupna znajduje się w prawym górnym rogu pod punktami połowu. Kliknij na przycisk i wybierz ilość punktów połowu, które chcesz zakupić.

Dodatkowe punkty za karmienie (bonus za karmienie >punkty za dekoracje)

Dekoracje umieszczone w akwarium posiadają punkty, za które możesz otrzymać różne bonusy. Przykład: jeśli posiadasz w swoim akwarium dekoracje posiadające razem 50 punktów, to podczas karmienia rybek otrzymasz 10% więcej punktów. Bonus podczas karmienia naliczany jest w każdym Twoim akwarium.

50 punktów bonusowych za karmienie: 10% więcej punktów podczas karmienia
400 punktów bonusowych za karmienie: 20% więcej punktów podczas karmienia
1000 punktów bonusowych za karmienie: 30% więcej punktów podczas karmienia


Czy zwiększając dekorację zwiększa się liczba punktów za nią?

Nie ważne czy dekoracja zostanie przez Ciebie zwieszona czy zmniejszona punkty za daną dekorację są stałe i się nie zmieniają.

Ile ryb zmieści się w worku z rybami?

W worku możesz przechowywać 1000 rybek.

Dlaczego nie mogę usunąć rybki z akwarium?

Rybki, które umieściłeś w akwarium nie można wyjąć przez kolejną godzinę. Po upływie tego czasu możesz przenieść rybę do magazynu.

Ile dekoracji zmieści się w akwarium?

W akwarium na 1 poziomie możesz postawić maksymalnie 8 dekoracji. W akwarium dwugwiazdkowym zmieści się 10, w trzygwiazdkowym 12 ozdób, w czterogwiazdkowym 14 dekoracji, a w pięciogwiazdkowym 16 dekoracji.


Ile ryb mieści się w jednym akwarium?

W jednym akwarium na 1 poziomie możesz hodować 10 rybek. W akwarium dwugwiazdkowym zmieści się 12 ryb, w trzygwiazdkowym 15 rybek, w czterogwiazdkowym 17 a w pięciogwiazdkowym akwarium 20 rybek.

Czy mogę mieć więcej niż jedno akwarium?
Tak, możesz posiadać w sumie 8 akwariów. Każde akwarium możesz rozbudować do 5 poziomu.

Akwarium 1 : poziom 1 : 10 ryb i 8 ozdób; poziom 2 : 12 rybek i 10 dekoracji; poziom 3 : 15 ryb i 12 ozdób, poziom 4: 17 rybek i 14 dekoracji i poziom 5: 20 rybek i 16 dekoracji.
Bonus podczas karmienia rybek naliczany jest w każdym akwarium.

Czy muszę zaczepiać i dopieszczać moje rybki?

Nie musisz, ale poprzez zaczepki i pieszczotki otrzymujesz punkty. Poza tym jeśli nie będziesz z tych możliwości korzystał, to nie będziesz mógł też podnieść poziom rybek/ rozwijać rybki.

Quest dnia

Od poziomu 2 każdy gracz otrzymuje codziennie zadanie, które będzie musiał wykonać w ciągu 24 godzin. Questy codzienne podobne są bardzo do zwykłych questów, których wykonanie nie jest jednak czasowo ograniczone. Za wykonanie codziennych zadań zależne od gatunku i ilości ryb otrzymasz punkty i pieniądze.

Zawsze o 0:00 zostanie wygenerowany nowy quest dnia. W przeglądzie wioski w górnym prawym rogu znajduje się przycisk " Quest dnia X%” . Po najechaniu na niego myszką zostaną wyświetlone Ci warunki i wynagrodzenie za dane zadanie.
Do godziny 23:59 masz czas na oddanie ryb.. Aby je oddać, kliknij po prostu na przycisk quest dnia, a następnie potwierdź. Przycisk jest aktywny tylko wtedy, gdy w całości będzie niebieski i pojawi się na nim100% tj, gdy posiadasz wymagane do wykonania zadania rybki. Następnie dany przycisk zostanie aż do następnego zadania deaktywowany.

Wymagane będą ryby dostępne na Twoim poziomie, ale również premium ryby. Poziom ryb nie odgrywa tutaj żadnej roli.


Nie mam konta premium a potrzebuje rybek premium, co zrobić?

Rybki premium możesz przy odrobinie szczęścia kupić w AquaShopie.

Osiągnięcia

Za oczyszczanie jezior z rupieci otrzymujesz osiągnięcia. Poza tym na karmienie rybek i czyszczenie akwarium należących do innych graczy będziesz otrzymywał osiągnięcia. A także za inne czynności możesz otrzymać osiągnięcia. Możesz to sprawdzić klikając na szyld z symbolem czerwonej szarfy znajdujący się w Twojej wiosce. Po zebraniu pewnej ilości osiągnięć otrzymasz także za nie punkty, AquaTalary lub monetki.

Za co dostaje się punkty?

Za następujące czynności otrzymujesz punkty:
- karmienie rybek ( posiadając bonus za karmienie otrzymujesz więcej punktów podczas karmienia rybek >10%. 20% lub 30% . Dany bonus otrzymasz za punkty dekoracyjne. Umieszczając dekoracje w akwarium otrzymujesz punkty za dekoracje. Punkty za dekorację aktywują bonus przy karmieniu.
- pieszczotki ( 2 punkty/ rybę)
- zaczepki ( 2 punkty/ rybę)
- za podnoszenie rybek na wyższy poziom ( im wyższy poziom tym więcej punktów otrzymasz)
punkty za złowienie ryby ( za każdą rybkę otrzymasz 2 punkty)
punkty za questa
czyszczenie swojego akwarium i akwarium innych graczy
za karmienie rybek należących do innych graczy
punkty za osiągnięcia ( zbierając pewną ilość osiągnięć otrzymasz za nie punkty)


Co się dzieje z rupieciami, które złowiłem?

Złowione rupiecie umieszczane są w osiągnięciach, za które później możesz otrzymać punkty, AquaTalary lub monetki.

Jak aktywować akwarium pokazowe?

Aby aktywować akwarium pokazowe należy wejść w ustawienia( klucz francuski w pasku menu obok znaku zapytania). Następnie zaznaczyć haczyk przy „akwarium pokazowe aktywne” i zapisać zmiany. Aby zobaczyć swoje akwarium pokazowe kliknij na „ zobacz”.
Inni gracze mogą karmić Twoje rybki i czyścić Twoje akwarium, za co oczywiście otrzymają punkty.

Wiadomości

Wiadomości w grze znajdują się pod symbolem koperty. Tutaj możesz odbierać lub wysyłać wiadomości do innych graczy.
Nowa wiadomość: Kliknij na "Napisz Wiadomość" podaj nazwę odbiorcy i dokonaj wpisu w polu tekstowym, następnie potwierdź wysłanie wiadomości - gotowe!

Lista przyjaciół: jak dodać nowego przyjaciela do listy?

Dostęp do listy Twoich przyjaciół znajdziesz w dolnej części ekranu gry. Jeśli chcesz dodać innego gracza do listy przyjaciół wystarczy kliknąć na znak plus w wolnym polu i podać nazwę gracza. Gracz zaproszony do listy przyjaciół musi najpierw Twoje zaproszenie potwierdzić dopiero wówczas zostanie automatycznie dołączony do listy.

Odwiedziny u przyjaciół

Kliknij na liście przyjaciół na avatar przyjaciela, którego chcesz odwiedzić aby móc przenieść się do jego akwarium. W ten sposób możesz pomóc innemu graczowi w opiece nad jego rybkami m.in. dokarmiając je lub czyszcząc akwarium. Za pomoc udzieloną przyjacielowi otrzymujesz punkty! Jeśli chcesz powrócić do własnego akwarium wystarczy kliknąć na przycisk Home.

Wróć do „FAQ”