Hodowla rybek

Najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team
Posty: 3537
Rejestracja: pn, 30 maja 2011, 10:54

Hodowla rybek

Postautor: Luci » pn, 6 cze 2011, 14:56

Hodowla (od poziomu 3)
W grze możliwa jest również hodowla rybek. Do hodowli konieczna jest rybka, dobry przyjaciel i zdrowa doza troski! Możesz jednocześnie prowadzić trzy hodowle.

Nowa hodowla
Kliknij w AquaLandi na "Hodowlę ryb" następnie wybierz "Nowa hodowla" oraz dokonaj wyboru gatunku rybki, która ma zostać wyhodowana. Jeśli nie jesteś jeszcze wprawionym hodowcą rybek, czeka Cię kurs, który musisz odbyć zanim zaczniesz profesjonalną hodowlę.

Akwarium hodowlane
Po wybraniu gatunku rybki musisz się jeszcze zdecydować na właściwe akwarium hodowlane. Im bardziej wartościowe akwarium tym lepiej czują się w nim rybki, tym krótszy czas hodowli!

Wybór rybki
Po dokonaniu wyboru akwarium hodowlanego wybierasz rybkę z rybopaku, a następnie decydujesz się na przyjaciela z którym chciał(a)byś rozpocząć hodowlę, w innym razie partner zostanie przydzielony Ci losowo. Możliwa jest również samodzielna hodowla lecz pamiętaj: Razem raźniej!

Wspólna hodowla
Jeśli chcesz wspólnie z innym graczem dzielić hodowlę musisz poczekać, aż inny gracz zdecyduje się rozpocząć hodowlę tego samego gatunku rybki co Ty, ponadto musi on również wybrać to samo akwarium hodowlane, dopiero wówczas może rozpocząć się hodowla. Pamiętaj jednak, że zaspokajanie wszelkich potrzeb rybek podczas trwania hodowli dzielisz od tej chwili ze swoim przyjacielem lub partnerem. Każdego dnia musicie wspólnie spełniać wszystkie zachcianki rybek czyli pieszczotki, zaczepki, dokarmianie oraz czyszczenie akwarium. Jeśli ktoś z Was zaniedba swoje codzienne obowiązki czas hodowli wydłuża się.
Jeśli Twój partner nie będzie mógł podołać obowiązkom profesjonalnego hodowcy rybek, możesz przerwać hodowlę. W tym celu kliknij na "Przerwij hodowlę". Uwaga: Przerwanie hodowli oznacza automatyczną utratę zainwestowanych w nią środków. Jeśli hodowla zostanie przerwana przez Twojego partnera masz możliwość samodzielnej kontynuacji.

Samodzielna hodowla
Jeśli chcesz samodzielnie rozpocząć hodowlę jesteś zdany/a wyłącznie na siebie. W takim wypadku wszystkie obowiązki związane z hodowlą są na Twojej głowie - dokarmianie, pieszczotki, zaczepki oraz czyszczenie akwarium. Jeśli przez przypadek zdarzy Ci się zapomniec o rybkach, czas hodowli zostanie automatycznie wydłużony.

Potomstwo!
Każdy dobry hodowca wygląda z utęsknieniem potomstwa, aż któregoś dnia w akwarium pojawią się malutkie niuńki! Hurrra! Musi minąć jeden dzień zanim rybki nabiorą swoich właściwych barw i kształtów. Niuńki możesz również przenieść do swojego akwarium i tam się nimi opiekować.

Wróć do „FAQ”