Akwarium

Najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team
Posty: 3537
Rejestracja: pn, 30 maja 2011, 10:54

Akwarium

Postautor: Luci » pn, 6 cze 2011, 14:12

Urządzenie Akwarium - Tryb Budowy
Pod symbolem pachołka znajduje się tryb budowy. Tryb budowy możesz rozpoznać po czarno-żółtych oznaczeniach w górnej i dolnej części akwarium. W trybie budowy możesz wprowadzać do akwarium dekoracje lub też je usuwać, możesz również zmieniać wyposażenie wnętrza. Podczas trybu budowy po lewej stronie wyświetla się drewniana skrzynia.

Urządzenie Akwarium
Po kliknięciu na drewnianą skrzynię pokazuje się zawartość magazynu z dekoracjami. Element dekoracji możesz wybrać poprzez kliknięcie myszką. Następnie przesuń kursor myszki na akwarium wybierając żądaną pozycję dekoracji i kliknij ponownie aby umieścić dekorację na wybranym miejscu. Uwaga: Niektóre elementy dekoracji zarezerwowane są wyłącznie dla wyższych poziomów akwarium! Każde akwarium pomieścić może wyłącznie ograniczoną liczbę dekoracji. Dekoracje możesz zakupić w AquaShopie.

Przemieszczanie i usuwanie elementów dekoracji
W trybie budowy kliknij na element dekoracji znajdujący się w akwarium. Za pomocą symbolu strzałki możesz przemiścić wybraną dekorację (w lewo, prawo, tył i przód). Za pomocą symbolu plus i minus możesz wybrany element powiększać lub pomniejszać, a za pomocą podwójnej strzałki możesz go obracać. Aby wybraną dekorację usunąć z akwarium kliknij na skrzynię. Jeśli chcesz opuścić tryb budowy kliknij ponownie na pachołka.

Szczególne Dekoracje
Dzięki kufrowi szczęścia każdy Akwarian posiada możliwość zakręcenia kołem szczęścia i wygrania nagród. Uwaga kołem możesz kręcić co 7 godzin, ponadto nie możesz znajdować się w trybie budowy. Z kolei muszelka obwieszcza każdego dnia mądrość dnia, jeśli chcesz się zainspirować po prostu na nią kliknij. Uwaga: Nie możesz znajdować się w trybie budowy.

Opcje w górnej części akwarium
W górnej części akwarium znajdują się trzy opcje.

Zmiana nazwy
Po lewej stronie znajduje się obecna nazwa Twojego akwarium, kliknij na nią aby móc zmienić nazwę.
Bonus
Po środku wyświetlany jest bonus. Im bardziej wartościowe Twoje dekoracje tym większy bonus akwarium, a czym większy bonus, tym więcej punktów otrzymujesz podczas dokarmiania rybek. Za każdą dekorację w akwarium otrzymujesz określoną liczbę punktów (patrz. wskaźnik Bonus Dokarmiania w AquaShopie).Suma punktów bonusowych dokarmiania daje bonus dokarmiania:

* 50 punktów bonusowych dokarmiania: 10% Bonus dokarmiania
* 400 punktów bonusowych dokarmiania: 20% Bonus dokarmiania
* 1000 punktów bonusowych dokarmiania: 30% Bonus dokarmiania


Możliwych jest 5 poziomów rozbudowy akwarium :

* Akwarium jednogwiazdkowe: maksymalnie 10 rybek i 8 elementów dekoracji
* Akwarium dwugwiazdkowe: maksymalnie 12 rybek i 10 elementów dekoracji
* Akwaria trzygwiazdkowe: maksymalnie 15 rybek i 12 elementów dekoracji
* Akwaria czterogwiazdkowe: maksymalnie 17 rybek i 14 elementów dekoracji
* Akwaria pięciogwiazdkowe: maksymalnie 20 rybek i 16 elementów dekoracji


Czystość
Czystość informuje czy wystarczająco dbasz o swoje akwarium. Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu! Możesz oczywiście zakupić Syzyfona - niezawodnego czyściciela akwarium!

Akwarium - opcje prawej strony
Po prawej stronie znajadują się dwa rzędy dodatkowych opcji.

Poziom Akwarium
Po prawej stronie pokazywany jest poziom akwarium. Im wyższy poziom akwarium, tym więcej rybek może się w nim pomieścić, oraz upiększyć je bardziej wartościowymi dekoracjami. Jeśli chcesz podwyższyć poziom akwarium wystarczy kliknąć na pasek poziomu i zapłacić drobną sumkę.

Rybometr
Rybometr pokazuje zadowolenie rybek zamieszkujących Twoje akwarium. Akwarium musi być utrzymywane w czystości, rybki muszą mieć pełne brzuszki, być dopieszczone oraz muszą otrzymać codzienną dawkę zaczepek. Jeśli najedziesz kursorem na rybometr, zostaną wyświetlone wszelkie niezaspokojone jeszcze potrzeby rybek.

Czyszczenie Akwarium
Poniżej rybometra znajduje się Czyszczotka. Kliknij na nią i trzymając przyciśnięty przycisk myszki przesuwaj czyszczotkę z prawej strony na lewą i na odwrót czyszcząc akwarium. Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu każdego Twojego akwarium, jeśli oznaczałoby to jednak zbyt dużo pracy masz niepowtarzalną możliwość zakupu Syzyfona, który wyręczy Cię z tego obowiązku.

Syzyfon
Poniżej informacji o poziomie akwarium znajduje się możliwość zakupu Syzyfona. Syzyfon wyręczy Cię z wszelkich prac związanych z czyszczeniem akwarium. Jest to niesamowity luksus dla każdego akwariana, co wiąże się naturalnie z tym, że Syzyfon kosztuje parę monetek. Zakupiony Syzyfon będzie dzielnie wyzwalał Twoje akwarium z wszelkich nieczystości w ciągu kolejnych 2 tygodni. I nie zapomnij, również Syzyfon potrzebuje zaczepek!

Pieszczotki dla każdego
Poniżej Syzyfona znajduje sie opcja "Pieszczotki dla każdego". Posiadając więcej akwariów bardzo przydatna funkcja, która uszczęśliwi za jednym zamachem wszystkie Twoje rybki. Po skorzystaniu z tej funkcji w danym akwarium pieszczotki otrzymują wszystkie rybki na raz! Oznacza to dla Ciebie zarówno oszczędność czasu jak i pracy. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich posiadaczy konta premium.

Zaczepki dla każdego
Opcja "Zaczepki dla każdego funkcjonuje podobnie jak "Pieszczotki dla każdego" i jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta premium.

Rozwój dla każdego
Opcja "Levelowanie dla każdego" funkcjonuje podobnie jak opcja "Pieszczotki dla każdego" i jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta premium. Przed skorzystaniem z tej opcji, upewnij się jednak czy rybki mają zaspokojone wszystkie inne potrzeby.

Możliwość przeniesienia wszystkich rybek z akwarium do rybopaku
Dla Akwarian korzystających z usług premium wprowadziliśmy nową funkcję w akwarium: Przenoszenie wszystkich rybek na raz z akwarium do Rybopaku (pod warunkiem że w Rybopaku znajduje się wystarczająco dużo miejsca i rybka "odsiedziała" swój czas w akwarium)!


Poziom zadowolenia
Opcja "Poziom zadowolenia" jest niezwykle praktyczna, to tu otrzymasz wszelkie niezbędne informacje o tym jakie potrzeby i u których rybek nie zostały jeszcze zaspokojone. Jeśli przesuniesz kursor na symbol pulsującej strzałki wyświetlone zostaną okienka informujące o poziomie zadowolenia rybek. Od góry wyświetlane są kolejno, Zaczepki, pieszczotki, informacja czy rybki są najedzone oraz ich możliwy rozwój. Przesuń kursor na

* Serduszko: wszystkie rybki, potrzebujące pieszczotek świecą się na czerwono.
* Palec: wszystkie rybki, potrzebujące zaczepek świecą się na biało.
* Strzałka: rybki u których możliwy jest dalszy rozwój mienią się różnymi kolorami.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team
Posty: 3537
Rejestracja: pn, 30 maja 2011, 10:54

Re: Akwarium

Postautor: Luci » wt, 7 cze 2011, 13:52

Każde z akwarium możesz rozbudować, zwiększając tym samym ilość miejsca dla kolejnych rybek.
Od poziomu trzeciego możesz zakupić drugie akwarium, a w miarę rozwoju gry również kolejne domostwa dla swoich podopiecznych.

2 Akwarium Poziom 3 Cena: 3.000 a$
3 Akwarium Poziom 5 Cena: 5.000 a$
4 Akwarium Poziom 7 Cena: 10.000 a$ i 1 moneta
5 Akwarium Poziom 9 Cena: 20.000 a$ i 2 monety
6 Akwarium Poziom 11 Cena: 30.000 a$ i 3monety
7 Akwarium Poziom 13 Cena: 50.000 a$ i 4 monety
8 Akwarium Poziom 15 Cena: 75.000 a$ i 5 monet


Wróć do „FAQ”